WhatsApp mesajlarında yeni dönem

Facebook’un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliği ile gündemde. Şirket mesajlaşma uygulamasına Snapchat’i anımsatan bir özelliği getirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp mesajlarında yeni dönem - 1

Sosyal medyadaki etkisini artırmak için satın alma yoluna giden Facebook daha önce rekor fiyatlar ile whatsApp ve Instagram’ı satın almıştı. 

WhatsApp mesajlarında yeni dönem - 2

Snapchat için de benzer bir yol izleyen Facebook, satın alamayınca benzer özelliklerini bünyesinde bulundurduğu platformlarına entegre etme taktiğini benimsemişti. 

WhatsApp mesajlarında yeni dönem - 3

Bu planı Instagram’a yaptığı güncellemelerde kullanan Facebook şimdi WhatsApp için de benzer bir yol izleme kararı aldı. Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a Snapchat’i anımsatan bir özellik geliyor. 

WhatsApp mesajlarında yeni dönem - 4

WhatsApp mesajları otomatik olarak silen bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellik şu an için, sadece 5 saniye ve 1 saat gibi süreleri kapsıyor. 

WhatsApp mesajlarında yeni dönem - 5

“Kaybolan mesajlar” ve 1kaybolan medya” olarak anılan özelliğin ne zaman kullanıma gireceğine dair bir açıklama ise bulunmuyor. 

WhatsApp mesajlarında yeni dönem - 6

WABetaInfo tarafından dün paylaşılan raporda  WhatsApp’ın aynı anda 4 cihazda kullanılmasını sağlayan çoklu cihaz desteği için sona gelindiği açıklanmıştı.