Anasayfa > Program > Bilgisayarda Gece Modu

Bilgisayarda Gece Modu

Bilgisayar kullanım oranlarına baktığımız zaman her 5 bireyden 3ü yani çoğunluğumuz bilgisayarı etkin bir şekilde kullanmakta. Gece kullanıma baktığımız zaman bu 3 kullanandan 2.5i gece bilgisayarı daha çok kullanmakta. Bir de kendime bakıyorum. Evet bende gerek işle koşturmaca ile geçen günümün sonunda akşamları rahatlamak için kendimi bilgisayarda buluyorum.

 

Gece bilgisayar kullanımın bu kadar yüksek olması gözlerimiz için gerçekten çok zararlı. Geçtiğimiz günlerde Telefonda Gece Modu diye bir yazı yazmıştım şimdi de Bilgisayar’da Windows 10‘da mevcut olan gece modundan bahsedeyim dedim.

 

Telefonda Gece Modu yazımız için tıklayınız.

 

Windows 10‘da telefonda olduğu gibi başka bir yardımcı uygulama ya da program indirmenize gerek olmuyor. Windows 10‘un içinde hali hazırda bir özellik mevcut.

 

Masaüstüne gelin ve sağ tıklayın Görüntü Ayarları seçeneğine tıklayın ve açılan pencerede Gece Işığını Açık moda getirin. Dilerseniz Gece Işığı ayarlarından Gece Sıcaklığını değiştirebilir ya da otomatik gece modu etkinleşmesi için zamanlama ayarlayabilirsiniz. Böylece mavi ışıktan kurtulmuş olur ve gözlerinizi korumuş olursunuz.

 

Eğer diyorsanız ki e ben Windows 10 kullanmıyorum bana Gece Modu yok mu benim göz göz değil mi? Durun kızmayın sizin içinde önceden kullandığım ve çok yararlı bulduğum bir program var.

 

f.lux programı sayesinde günün her saatinde etkin olarak ışığınızın sıcaklığını değiştirir ve size ideal bir görüntü sağlar. Ayrıca Windows 10 Gece Modu‘nda da olduğu gibi zamanlaması mevcut. Aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfada Download f.lux‘a tıklayıp indirebilirsiniz.

 

f.lux programını indirmek için tıklayınız.

 

Bilgisayarda Gece modu ile böylece bilgisayar kullanırken mavi ışıktan kurtulmuş oluyoruz. Gece size bol çalışmalar veyahut bol stalklar efendim. Umarım işinize yaramıştır. Eğer bir sorunuz veya sorununuz var ise yorumlarınızı bekliyorum elimden geleni yaparım 🙂

 

 

Paylaş