The Witcher 3: Wild Hunt’a Platformlar Arası Kayıt Geliyor

Polonyalı muharrir Andrzej Sapkowski'nin kaleminden çıkan The Witcher, tahminen de hepimizin hayranlıkla oynadığı The Witcher oyunları sayesinde bugünkü popülerliğine kavuşabildi. Yekunda üç oyundan oluşan seri, bilhassa üçüncü oyunu The Witcher 3: Wild Hunt ile adeta patlama yaşadı.

The Witcher 3: Wild Hunt, PC platformunun yanı sıra başka platformlara da aktarılmak istendi. Bu platformlardan birisi de elbette Nintendo Switch’ti. Ekim ayında Nintendo Switch’e çıkan oyun, bugün hâlâ satılmaya devam ediliyor. Başarısına muvaffakiyet katan The Witcher 3: Wild Hunt'ı Nintendo Switch'e getiren Saber Interactive de bu platform için büyük bir güncelleme getiriyor.

The Witcher 3: Wild Hunt, platformlar özelliği kayıt özelliğine kavuşuyor:

The Witcher 3: Wild Hunt’ın Nintendo Switch’e gelecek güncellemesinde performans iyileştirmelerinin yanı sıra birkaç kusur giderme ve daha çokça grafik seçeneği de bulunacak gelgelelim bu özellikler, yeni güncellemenin getireceği tek yenilikler değil. Geliştirici şirket, hem PC hem de Nintendo Switch oyuncularını sevindirecek bir özelliği oyuna ekliyor.

CD Projekt RED, The Witcher 3: Wild Hunt’a platformlar arası kayıt özelliğini getiriyor. PC ve Switch için desteklenecek yeni özellik sayesinde oyuncular, oyuna PC’de kaydettikleri mekandan Nintendo Switch konsollarında devam edebilecekler.

Saf birebir biçimde Nintendo Switch’te kaydedilen oyun, PC’de kaldığı mekandan devam edecek. Yani hanesinde harika grafiklerle oyunun tadını çıkarıp devranı tükendiğinde dışarı çıkmak zorunda kalan oyuncular, yolda giderken kaldıkları mekandan oyuna devam edebilecek. Bu özelliğin faal olması içinse hem Nintendo Switch konsolunda hem de PC’nizde The Witcher 3: Wild Hunt’ın farklı ayrı kopyalarını satın almış olmanız gerekiyor. Bu durum, her ne kadar kimi oyuncuların güzeline gitmeyecek olsa da oyun için sağlanan deneyim inanılmaz bir biçimde güzelleşecek üzere görünüyor.