Anasayfa > Mobil > iPhone 8 Batarya ve Ram

iPhone 8 Batarya ve Ram

Apple her zaman olduğu gibi 12 Eylül‘deki lansmanında da yeni modellerinin bataryasının kaç mAh olduğunu ve RAM miktarını açıklamadı. Apple bunu hep yapıyor. Batarya mAh verilerini söylemek yerine bir önceki modelden sarjı 2 saat, 1 saat daha fazla uzun gidiyor diyor geçiyor.

 

Ama Sertifikasyon sürecinde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘ın RAM ve bataryası gözlerden kaçmadı.

 

iPhone 8 ve iPhone 8 PLUS Bataryası kaç mAh?

 

Sertifikasyon firması TENAA kayıtlarında iPhone 8 modellerinin batarya ve RAM bilgileri ortaya çıksa da iPhone X için tek bildiğimiz iPhone 7‘den 2 saat daha fazla uzun ömürlü olduğu.

 

iphone 8 ve iphone 8 plus batarya ram

 

TENAA‘ya göre iPhone 8 modelinde 2 GB RAM 1821 mAh batarya bulunuyor. iPhone 8 Plus modelinde ise 3 GB RAM 2675 mAh batarya bulunmakta.

 

Bana kalırsa iPhone 7‘ye zaten bu kadar benzer bir cihaz yaptınız bari bazı yerlerden artısı olsaydı. iPhone 7‘den bile daha az bataryası bulunması ve RAM miktarlarının aynı olması gerçekten çok saçma. iPhone 7 kullananların iPhone 8‘e geçmesi için güçlü bir neden yok.

 

Tamam İOS Android‘e göre çok çok stabil ve Android‘deki 6 GB – 8 GB RAM’ler İOS‘daki 2 GB kadar bile stabil olamıyor da zaten RAM’e sözüm yokki ama batarya olmamış..

 

 

Paylaş