Sony Xperia 9’un Resmi Basın Görselleri Ortaya Çıktı

Sony’nin, İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenmesi planlanan Mobil Yerküre Kongresi (MWC) 2020’de bir numara sınıf bir amiral gemisi telefon tanıtması bekleniyordu ancak dev aktiflik, Çin’in Wuhan kentinde patlak veren yeni corona virüsü salgını nedeniyle iptal edildi. 

Bugün, Reddit platformunda ortaya çıkan yeni bir sızıntı, üst ve orta segment arasında konumlanan bir telefon olacağı bilinen Xperia 9’un birinci resmi görsellerini önümüze çıkardı. Aktarılan haberlere göre söz konusu cihaz Xperia 10'un halefi olacak. 

Sony Xperia 9'un basın görselleri

Xperia 9’un sızdırılan basın görselleri, cihazın kavisli bir ekranla geleceğini gösteriyor. Telefonun üstünde çok büyük bir çerçeve var. Laf konusu kısımda ahize ve selfie kamerasının olduğunu görüyoruz. Altta ise nispeten ince bir çerçeve bulunuyor. Xperia 9’un ardında, LED flaş eşliğinde üçlü kamera suramı var. 

Sony, MWC 2020 iptal edildiğinden, kimi yeni cihazlarını tanıtacağı çevrimiçi bir aktiflik düzenlemeyi planlıyor. Şimdi tarihi ayan olmayan aktiflikte, Xperia 9’un da gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz. Öte yandan cihazın donanımı ile ilgili detaylar hayli az. Daha evvelki raporlar, Japon şirketin Snapdragon 765 yonga setine sahip bir cihaz üzerinde çalıştığı tarafındaydı. Xperia 9’un konumlandığı noktayı düşündüğümüzde, bahsi geçen cihaz olması içten bile değil.