Anasayfa > Seo > WordPress BreadCrumbs Kurulumu

WordPress BreadCrumbs Kurulumu

BreadCrumb (EkmekKırıntısı) NavXT Nedir?

 

Geçen günlerde internette dolaşırken bir şey fark ettim. Arama sonuçlarında BreadCrumbs sayesinde bazı sitelerde linkleri direk görüntülenirken bazıları “siteadresi.com > Kategori > Yazı” gibi bir yapıda yazıyordu. İsmi BreadCrumbs olan bu yapı hoşuma gitti daha derli toplu duruyordu.

 

breadcrumbs eklenti

 

BreadCrumb NavXT Ne İşe Yarar?

BreadCrumbs sayesinde Google arama sonuçlarında daha optimize bir site olarak çıktığınızdan siteniz için SEO açısından da büyük bir adım atmış olursunuz. Google bu yapıyı getirdiyse Google’ın gözüne girmek gerekir. Google’ın gözüne girmekte biliyorsunuz ki SEO demek.

 

Breadcrumb wordpress eklentisi

 

Bu Google’ın aramalarda yaptığı bir iyileştirmeymiş. Tabii kendi kendine yapmıyor. Sizin sitenizde değişiklik yapmanız gerekiyormuş. Bende sitemin daha hoş gözükmesi ve Google’ın gözüne girebilmek için araştırdım. Eğer benim gibi WordPress altyapısı kullanıyorsanız basit bir eklenti ve küçük bir kod ile sizde yapabilirsiniz.

 

 

BreadCrumb (EkmekKırıntısı) NavXT Nasıl Kurulur?

  • Sitenizden WordPress Panelinize Girin.
  • Eklentiler > Yeni Ekle kısmından Aramaya Gelin.
  • Arama Kısmına BreadCrumb NavXT Yazarak Aratın.
  • Eklentiyi İndirip Kurun.

 

Bütün bunları yaptıktan sonra site dosyalarınıza ftp’den ulaşıyoruz ve site haritasının nerede gözükmesini istiyorsak bu kodları oraya yazıyoruz;

 

 

 

Evet arkadaşlar artık BreadCrumb NavXT kurulumunu bu şekilde yapmış oluyoruz. Hem sitemizin iç kısmında yaptığımız site yolu ile kullanıcılara daha kolay bir site gezinmesi hemde arama sonuçları için daha hoş ve optimize bir yapı kurmuş olduk.

 

 

Paylaş