Anasayfa > İnternet > Pagespeed Resimleri Optimize Edin

Pagespeed Resimleri Optimize Edin

Google Pagespeed ile internet sitemizin hızını ölçebiliyor ve sitemizin sorunlarını görebiliyoruz. Bazen bizi sorunları çıldırtsa da SEO için Site Hızı gerçekten çok önemli. Google Pagespeed sorunlarından bir tanesi de Resimleri Optimize Edin sorunu.

 

Resimleri her ne kadar optimize edip küçültsekte bazen hala bu hatayı verdiğini ve beni çıldırttığını hatırlasam da Google‘ın gözüne girmek o kadar kolay olmadığını herkes biliyor yapacak bir şey yok. Bize verdiği hata aşağıdaki gibi oluyor.

 

resimleri optimize edin sorunu

 

Resimleri Optimize EdinResimleri doğru şekilde biçimlendirmek ve sıkıştırmak, baytlarca veriden tasarruf edilmesini sağlayabilir.” Bu hata ile o kadar çok uğraştım ki bazen 1 KB’ın bile hesabını yapabiliyor. Gelelim nasıl Resim sıkıştırabileceğimize.

 

Resimleri optimize edin sorunu

 

Bir çok eklenti ve ya program mevcut. Ama benim kullandığım internet üzerinden online hiç bir şey indirmeden kullanabildiğimiz bir web site. TinyPNG, TinyJPG sayesinde (aslında ikiside aynı) resimlerinizi hiç bir kayıp olmadan %90a kadar düşürme imkanı sunuyor.

 

Geçen 4 MB dosya verdim 200 KB yaptı açtım eski haliyle yeni halini hiç bir fark göremedim muazzam. Aşağıdaki bağlantılardan ulaşabileceğiniz bu sistem sayesinde sorunu büyük ölçüde halledebilirsiniz.

 

Sistem zaten çok basit. Siteye girdikten sonra bir resim yüklüyorsunuz hemen Resimleri Sıkıştırıp Optimize Ediyor ister download’a tıklayıp tek tek indirebilir ya da toplu sıkıştırma yapmak istiyorsanız Download All‘a tıklayarak rar şeklinde topluca indirebilirsiniz.

 

Resim optimize etme sıkıştırma için tıklayınız.

 

 

Paylaş