Anasayfa > İnternet > Google Adsense Onaylatma

Google Adsense Onaylatma

Sizinde bir web siteniz var ve Google Adsense ile para kazanmak istiyorsunuz değil mi? Bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle öyle. Evet arkadaşlar Google Adsense ile geçimini sağlayanlar bile var ancak bu iş o kadarda kolay değil. Google algoritmasını nelere dikkat ettiğini kimse net olarak bilmese de önemli birkaç ölçüt var. Bende Google Adsense başvurmadan önce saatlerce araştırma yapmışımdır. O kadar çok makale, forum yazısı var ki bununla ilgili oku oku bitiremedim.

 

 

Belirttiğim gibi Google Adsense bu kadar ilgi olunca hepsini alamayacağına göre çok seçici davranıyor. Lafı uzatmadan artık bir geçelim dimi konuya.

 

 

Öncelikle belirtmeliyim ki siteyi açtıktan 1 ay sonra onaylatanda var 3 ayda onaylatamayanda. O yüzden kriterler değişse de tek değişmeyen ölçüt özgünlük. Google diyor ki gel kardeşim özgün ol kopyala yapıştırı bir kenara bırak onlar seni yükseltmez kendin ol.

 

Google Adsense Başvurmadan Önce Yapılması Gerekenler

 

Alan Adı

Google Adsense için önemli ölçütlerden biri de alan adı. Eğer alan adınız siteismi.wordpress.comsiteismi.blogspot.com gibi bedava alan adları ise işiniz bir hayli zor.

 

 

Site İçeriği

Çok tartışılan bir konudur. Dedim ya bir süre araştırma yaptım. İşte bu konuyla ilgili o kadar tartışma vardı ki anlatamam. Kimisi diyor 20 yazım vardı onayladılar kimisi diyor 200 yazım vardı onaylamadılar. Yahu siz niye tek bir şeye bağlıyorsunuz belki de yüzlerce ölçüt var. Dediğim gibi özgün olun olabildiğince uzun içerikler üretmeye çalışın yazı tipi boyutu ve rengi ile kullanıcıyı yormayan ve yararlı bilgiler içeren içerikler üretin.

 

 

Sayfalar

Kimisi demiş ki gizlilik politikası olmadan hakkımda sayfası olmadan başvurmayın. Alakası yok iletişim sayfanız olsun o zaten olmazsa olmazlardan ama diğerleri de öyle göründüğü gibi olmazsa olmaz diye bir durum yok he tabi yararlı şeyler olsa iyi olur ama bu kadar abartmayalım.

 

 

Tasarım

Nasıl gezmeye ya da özel yerlere süslenip güzel güzel giyiniyoruz. Siz de internet dünyasının neredeyse tamamına hükmeden Google’ın karşısına çıkıyorsunuz. Sitenizin tasarımına özen gösterin. Göze hoş gelen karmaşıklıktan uzak sade ve akıcı sitede kaybolmadan rahatça gezilebilen bir tasarım oluşturun.

 

WordPress’de Rahat Gezintiyi Sağlayan Site Haritası için tıklayınız.

 

Google Adsense başvurularına önem veriyor. Merak etmeyin çok beklemeyeceksiniz 1-2 günlük süre zarfında geri dönüş alacaksınız.

 

Buraya tıklayarak Google Adsense’e ilk adımı atabilirsiniz.

 

 

Paylaş