Ofisin En Dandik Laptop’uyla GeForce Now’ı Test Ettik

Bu içeriğimizde, bulut teknolojisi sayesinde çok yüksek donanım gerektiren oyunları düşük bütçeli bilgisayarlarda oynayabileceğiniz GeForce Now’ı test ettik. Dilerseniz ofisin en dandik bilgisayarını kullanarak test ettiğimiz bu sistem hakkındaki detaylara biraz daha yakından bakalım.

NVIDIA GeForce Now’ı ofisin en dandik bilgisayarında test ettik:

Oyunlara geçmeden evvel olağan ki GeForce Now’ın düzgün çalışabilmesindeki en değerli nokta olan internet suratını test ettik. Bu noktada NVIDIA GeForce Now’ı test ettiğimiz bilgisayarda 86 Mbps indirme, 94 Mbps yükleme suratı bulunuyordu. Bununla birlikte bildiğiniz üzere GeForce Now, kullanıcılarına fiyatsız ve aylık 5,49 euro olmak üzere iki farklı abonelik sistemi sunuyor. Bizim görüntüde test ettiğimiz abonelik türünün fiyatlı olduğunu da belirtelim.

Oyunlara geçiş yapacak olursak ilk oyun olarak son devirlerin en tanınan oyunlarından biri olan Fortnite’ı denedik. Oyun, bilgisayarımızda yüklü olmamasına karşın daha açılış ekranında bile pek uygun bir manzara sunmayı başardı ve GeForce Now üzerinden oynadığımızı hissettirmedi. Daha sonrasında oyunun tüm özelliklerini ‘destansı’ yaptığımızdaysa birkaç küçük tekleme ve kare atlama sıkıntısıyla karşılaştık.

Test ettiğimiz 2. oyunsa DiRT Rally 2.0 oldu. Sıradan koşullarda düşük donanımlı bilgisayarımızda çalışma imkânı olmayan bu oyun, tıpkı Fortnite’ta olduğu üzere grafikler açısından bizi tatmin etmeyi başardı. Grafik çözünürlüğünü 1080p’ye çektiğimizde neredeyse hiçbir sorun olmaması da GeForce Now’a uygunca ısınmamızı sağladı.

NVIDIA GeForce Now’dan şad kaldık mı?

En nihayetinde bir kıymetlendirme yapacak olursak NVIDIA GeForce Now; oyun oynamaktan keyif alan, hadisenin yalnızca cümbüş boyutunda olan şahıslar için pek ehliyetli olabilir. Öte yandan kendinizi rekabetçi bir oyuncu olarak görüyorsanız ve oynadığınız oyunu ciddiye alıyorsanız o devir GeForce Now pek de size nazaran olmayabilir.

Metnimizi noktalamadan evvel NVIDIA GeForce Now’ı 90 gün boyunca fiyatsız olarak test edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu sisteme bir baht vermek istiyorsanız bu ilişki üzerinden NVIDIA GeForce Now’ın sitesine ulaşabilir ve anında denemeye başlayabilirsiniz. Son olarak GeForce Now hakkında daha detaylı haber sahibi olmak için görüntüyü izleyebilir, bu üslup içeriklerden anında haberdar olmak için hem sitemizi hem de YouTube kanalımızı takipte kalabilirsiniz.