Anasayfa > Bilgi > Telefonlarda Yaptığımız 5 Hata

Telefonlarda Yaptığımız 5 Hata

Telefon hızlandırıcı uygulamalar kullanmayın

 

clean master

 

Telefon hızlandırıcı uygulamalar size yararından çok zararı olur. Telefonda bir uygulamayı ilk defa açtığımızda o uygulama RAM üzerinde ön bellek edinir. Bir sonraki açılışlarda ön belleği kullanarak daha önce açılmış uygulamaları daha hızlı açar. Fakat telefon hızlandırıcı uygulamalar kullandığımız zaman bu ön bellekler silinir ve uygulamalara her girdiğimizde daha yavaş açılmasına bu sebepten de telefonunuzun daha çok yorulmasına sebep olur.

 

Güncelleştirmeleri Devre Dışı Bırakmayın

 

Güncelleştirmeler uygulamalardaki hataları ve sorunları gidermek için yapılan ufak değişikliklerdir. Eğer siz bunları kapatırsanız sorun devam eder ve büyüyebilir. Daha iyi performans için güncelleştirmeleri otomatik yapın.

 

Antivirüs Uygulaması Kullanmayın

 

antivürüs

 

Antivirüs uygulamaları telefonunuzda sürekli çalışarak telefonunuzun performansını düşürür ve ısınmasına neden olur. Tavsiyemiz bu uygulamaları özenle seçmeniz ve telefonu taratıp sorunları ve virüsleri giderdikten sonra silmeniz yönünde olacaktır.

 

Apk İndirmeyin

 

apk

 

Günümüzde Google Play’de bile zararlı uygulamalar varken korunaksız ve illegal olan apk dosyaları telefonunuza zarar verebilir.

 

Google Play’de 4 Bin zararlı uygulama yazımız için tıklayın.

 

Telefonu Arada Kapatıp Açın

 

Bu konu çoğu teknoloji uzmanları tarafından tartışılsa da en azından 5 günde bir telefonunuzu kapatıp yeniden açmanızı öneriyoruz. Zaten kapatıp açtığınızda performans artışının olduğunu fark edeceksiniz.

 

 

Paylaş