Anasayfa > Bilgi > Bu Virüs Mesajlarınızı Çalıyor

Bu Virüs Mesajlarınızı Çalıyor

Önde gelen güvenlik firmalarından Kaspersky, bu hafta yayımladığı bir yazıda Faketoken adlı bir virüsün Android telefonlar için büyük tehdit oluşturduğunu yazdı. Faketoken çok önceden beri Android kullanıcıları için tehlike olsa da bu kadar ciddi bir tehlike söz konusu olmadığını belirten Kaspersky artık korkulması gereken bir virüs olduğunu açıkladı.

 

Bu virüs telefonlardaki mesajlarımızı, kredi kartı bilgilerimizi, numaralarımızı ve daha bir çok kişisel bilgilerimizi çalabiliyor. Virüsün diğer virüslerden daha tehlikeli yapan kısmı ise anlaşılamaz olduğu. Böyle olunca da insanın aklına e ben bu virüsten nasıl korunacağım? sorusu gelmiyor değil.

 

İşte bu sorunun cevabı henüz kesin olmasa da günümüzde artan virüs tehlikeleri ve açıklar sonucunda Google Play‘in yürüttüğü Google Play Protect projesi devreye giriyor. Bu proje sayesinde Google Play‘de zararlı olan uygulamalar tespit edilip kaldırılacak. Eğer Google Play’de zararlı uygulama kalmazsa ve siz de APK indirmez iseniz bu virüsün önüne geçmiş olacağınızı uzmanlar tarafından belirtiliyor.

 

Google Play Protect yazımız için tıklayınız.

Telefonlarda Yaptığımız 5 Hata yazımız için tıklayınız.

 

 

Paylaş