Harley-Davidson’dan elektrikli bisiklet: Serial 1

Elektrikli bisikletler için şirketten ayrı bir birim kuran Harley-Davidson, ilk elektrikli bisiklet modeli olan Serial 1 Cycle’ı tanıttı.

Motosiklet dendiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan Harley Davidson, her geçen gün daha da popülerleşen elektrikli bisiklet alanına adım atıyor. Elektrikli bisikletler için şirketten ayrı bir birim kuran Harley-Davidson, ilk elektrikli bisiklet modeli olan Serial 1 cycle’ı tanıttı.

Paylaşılan bilgilere göre elektrikli bisikletin ismi Harley-Davidson’ın 1903 yılında tanıttığı ve en eski modeli olarak bilinen “Serial Number One” isimli motosikletinden geliyor. Pazarda yer alan çoğu model gibi pedal-asist özelliğine sahip olacak olan Serial 1 Cycle, 2021 yılının Mart ayında satışa sunulacak.

Serial 1 Cycle modelinin motor gücü, batarya büyüklüğü, sürüş modları, menzili veya fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. Paylaşılan fotoğraflardan anladığımız kadarıyla Serial 1 Cycle, ortaya konumlandırılan mid-drive bir motora, kadro içine saklanmış bir bataryaya, deri detaylara, entegre ön ve arka ışıklara sahip durumda.