Final Fantasy VII Remake, 100 GB’ın Üzerinde Boyutla Gelecek

1997 imalatı orjinal oyunun tekrar düzenlenmiş hâli olacak Final Fantasy VII Remake’in çıkmasına artık sayılı günler kaldı. Olağan kurallar altında Mart 2020’de piyasaya sürülmesi planlanan oyun, serinin hayranlarına hak ettikleri kaliteyi sağlamak için bir ay ertelenmişti. Şimdiyse oyunun merak edilen 'gerekli depolama alanı' sorusuna bir karşılık geldi.

Oyun için yapılan tanıtımlardan sonra aslında çok yüksek bir boyutla geleceğini bildiğimiz oyun, 100 GB’ın üzerinde bir boyutla gelecek. Pek de şaşırtıcı olmayan bu savların kaynağı ise oyunun fizikî kopyasının üzerinde yan alan bir ibareden geliyor. Oyunun boyutunun bu denli büyük olmasına neden olaraksa yapılan son değişiklikler gösteriliyor.

Final Fantasy VII Remake, 10 Nisan 2020’de çıkacak:

Birinci olarak sadece PlayStation 4’e çıkacak olan Final Fantasy VII Remake, ilerleyen periyotlarda öteki konsollar için de çıkış yapacak. Yapımcı firma Square Enix, 1997’den beri tam 12 milyon kopya satmayı başaran oyunun remake sürümünde de birebir başarıyı yakalamak istiyor. Bu noktada hayli büyük bir hayran kitlesi olan Final Fantasy, yeni oyunla da Square Enix’in yüzünü güldürecek üzere görünüyor.

Daha piyasaya sürülmeden serinin en güzeli olarak gösterilen remake prodüksiyon, hem hikâye anlatımı hem de grafikleri bakımından çok çokça şey vadediyor. Oyunun çıkış tarihinin ertelenmesi de yeni oyunu merakla bekleyen hayranların beklentilerini bir üst noktaya çıkardı. Bu yüzden Square Enix’in yeni oyunda günah yapma bahtının olmadığını söyleyebiliriz.

Square Enix tarafından geçtiğimiz günlerde çıkış tarihi bir sefer daha onaylanan Final Fantasy VII Remake, 10 Nisan 2020’de PlayStation 4 için çıkış yapacak. Metnimizi noktalamadan evvel oyunun şu anda PlayStation Store üzerinde 299 TL’den ön siparişe açık olduğunu, ilgili sahifeye ulaşmak için de bu ilişkiyi kullanabileceğinizi belirtelim.