Çok Şaşıracağınız 10 İlginç Bilgi

ceterele ekibi olarak bugün 10 ilginç bilgi‘yi sizler için topladık.

1:Kabuslar ve Soğuk!

Bu ikisi arasında bir ilişki kurmaya çalıştığımda aklınıza yalnızca “winter is coming” cümlesi gelse de durum bu değil. Çünkü soğuk bir odada uyumak, kabus görme ihtimalini arttırıyor.

2:Dünyanın Çekirdeği Ne Kadar Sıcak?

1990’lı yıllarda yapılan ölçümler; 5000 santigrat civarında olsa da bugün çekirdeğin ısısının Güneş’in ısısından biraz daha düşük ve 6000 santigrat civarında olduğu düşünülüyor.

3: Düellonun Yasal Olduğu Ülke!

Paraguay’da kan bağışı yapan kişiler, düello yapabiliyor. Ve karşı taraf öldüğü takdirde, hayatta kalana hiçbir ceza verilmiyor.

4:Everest’teki Cesetler!

Everest’te 200’ün üzerinde ceset bulunuyor ve bu cesetler dağcılar tarafından varış noktaları olarak kullanılıyor.

5:İlaç Olarak Kullanılan Ketçap!

Likopen içeriği nedeniyle, 1830’lu yıllarda ilaç olarak kullanılırmış.

6:Venüs’ün Diğer Gezegenlerden Farkı!

Saat yönünde dönen tek gezegendir.

7:Köpekler için Ölümcül Olan Gıda!

Çikolatanın köpekler için ölümcüldür. Köpeklerin kalpleri ve sinir sistemleri için tehlikeli olan çikolata, onları ölüme götürebilir.

8:Sinekler ve Tuhaf Hareketlerinin Anlamı

Hani sinekler, ellerini birbirine sürtüp kafalarının üzerlerinden geçirirler ya! İşte bunu, uçarken üzerlerine yapışan molekülleri temizlemek için yaparlar.

9:Suriyeli Steve Jobs!

Steve Jobs, Amerikalı annesi ve Suriyeli babası tarafından, doğduktan kısa süre sonra Amerikalı bir aileye evlatlık verilmiştir.

10:Sultan Süleyman’ın Vasiyeti!

Bir dönem dünyaya hükmeden padişah Sultan Süleyman, vasiyetinde tek elinin tabuttan dışarı çıkartılmasını, onun bile bu dünyadan eli boş gittiğinin görülmesini istemiştir.