Bir YouTuber, PS4 Pro Konsoluna Su Soğutma Sistemi Kurdu

PS4 Pro, halen piyasadaki en etkileyici oyun teknolojilerinden biri. Lakin Sony'nin konsolu, bilhassa geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen büyük oyunların ağır yükü altında ısınma dertleri yaşayabiliyor. Konsolu tozdan arındırmak, ömrünü uzatmak için en ülkü yollardan biri olsa da, işini talihe bırakmayan birtakım beşerler var.

Bir PS4 Pro sahibi, konsolu için yeni nesil olarak sınıflandırılabilecek kadar uygun görünen bir kişisel su soğutma sistemi geliştirdi. YouTuber ve Reddit kullanıcısı JMAGG, konsolu havalı görünmenin ötesine taşıyarak beğeni topladı. Reddit'teki çalışmalarını gösteren JMAGG, PS4 Pro'suna 2 TB HDD, konsolunu adeta oyuncu bilgisayarına çeviren aydınlatmalar ve etkileyici bir su soğutma sistemi kurmayı başardı.

Elbette uygulanan süreçlerin ardından PS4 Pro konsolunun boyutu eskisi üzere kalmadı. YouTuber, yapılan modifikasyonları bir araya getirmek için konsolu adeta ATX kasa bir masaüstü bilgisayara çevirdi. JMAGG, Reddit'teki paylaşımında, “Evet, gereksiz olduğunu biliyorum ancak bence çok düzgün. Bu görüntünün PS4'lerine güç sağlamak için PC güç kaynağı kullanmak isteyen kimselere de yardımcı olacağını umuyorum.” dedi.

JMAGG ayrıyeten, PS4 Pro'ya yaptığı yükseltmelerini yaklaşık 1.000 dolara mal olduğunu ve tamamlanmasının üç hafta sürdüğünü belirterek süreci detaylandıran yukarıdaki şemayı ve aşağıdaki görüntüleri paylaştı. Bahsedilen maliyet göz önüne alındığında, Sony'nin bu biçim gelişmiş sistemler sunmaması şaşırtıcı değil.

İşte su soğutmalı ve aydınlatmalı PS4 Pro: