Yeni bir Half-Life oyunu için 13 yıl beklemeyeceğiz

Oyun dünyasında tam anlamıyla Half-Life:Alyx rüzgarı esiyor. Dün itibari ile çıkan ve inceleme ambargosu da kalkan oyun için gelen yorumlar oldukça iyi. Metacritic ortalaması an itibari ile 93 olan oyun için genel söylem ise Valve’ın bir kez daha başardığı yönünde. Biz de Merlin’in Kazanı olarak oyunun incelemesine başladık ve önümüzdeki günlerde hem video hem de yazılı içerikler ileHalf-life: Alyx hakkında daha fazla bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Yeni bir Half-Life oyunu için 13 yıl beklemeyeceğiz

Yeni Half-life oyunu için ise dile kolay tam 13 yıl beklememiz gerekti. Firma her ne kadar sağ gösterip sol vursa ve sanal gerçeklik odaklı bir oyunla karşımıza çıksa da, bu evrene geri dönmüş olmak bile oyuncuları fazlasıyla memnun etmişe benziyor. Peki Half-Life için sırada ne var? Daha da önemlisi yeni bir Half-Life oyunu için bir 13 sene daha beklememiz gerekiyor mu?

Yeni bir Half-Life oyunu için 13 yıl beklemeyeceğiz
İşte bu konuda açıklama yapan oyunun yapımcılarından Paul Walker, yeni bir Half-Life oyunu için 13 yıl beklemeyeceğimizi dile getirmiş. En azından yapım ekibinin beklentisinin bu yönde olduğunu vurgulamış.
“Somut anlamda bundan sonraki adımın ne olacağına henüz karar verilmedi, çünkü bunun için henüz erken. Bu konuda biraz bekleyebiliriz. Bu noktada Half-Life’ı yapmayı başardığımıza ve iyi olduğumuza inanmak istiyorum ve umarım ilerleyen dönemde bu konuda daha fazlasını yaparız. Bir sonraki durak için 13 yıl daha bekleyeceğimizi sanmıyorum” diyen Walker, zaten o kadar süre geçerse kendisinin emekli olacağını da dile getirmiş.