Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan Koronavirüs Teknoloji Dünyasını da etkiledi.

Koronavirüs sebebiyle sebebiyle özellikle Çin olmak üzere birçok ülkede hayat durma noktasına geldi.

Koronavirüs sebebiyle sebebiyle özellikle Çin olmak üzere birçok ülkede hayat durma noktasına geldi.

Virüsün etkilediği İtalya’da okullar tatil edildi, ülkenin en önemli moda etkinliklerinden biri olan Milano Moda Haftası defileleri yarıda kesildi. Singapur’da bulunan Disneyland ziyaretçilere kapandı hatta ülkemizden de oldukça ilginin olduğu Coachella Müzik Festivali’nin de iptal edileceği konuşuluyor.

Bu olumsuzluktan Teknoloji dünyasıda oldukça etkilendi

Bu durumdan teknoloji dünyası da oldukça etkilendi.

Apple, Samsung ve LG gibi markalarda coronavirüsten etkilendi. Fabrikada üremtimler bir süreliğine durduruldu. LG fabrikasında ise bir çalışanda virüs tespit edildi ve durumdan dolayı üretimler durduruldu.

Siber güvenlik kuruluşu ESET’in Türkiye Dağıtıcı Kanal Müdürü Hakan Ünlü, Antalya’daki The Marmara Oteli’nde düzenlenen ‘Security Days 2020‘ toplantısında; “Eski cihazlarınıza iyi bakın, yenisine ulaşmak bir süre için sorun olabilir.“ tavsiyesinde bulundu.

Çin’de sadece teknolojik ürünlerde değil tüm ürünlerin üretiminde aksaklıklar yaşanıyor.

Çin'de sadece teknolojik ürünlerde değil tüm ürünlerin üretiminde aksaklıklar yaşanıyor.

Dünyanın önce gelen alışveriş siteleri, Çin menşeli ürünlerin tedariğinde yaşadığı sorunlardan dolayı satışlarında büyük ölçüde düşüş yaşadı.

İkinci el telefonlar ve yedek parçalar oldukça yüksek fiyatlara satılmaya başlandı.

İkinci el telefonlar ve yedek parçalar oldukça yüksek fiyatlara satılmaya başlandı.

Bilindiği üzere birçok telefon yedek parçası Çin’den geliyor. Bu yüzden stokta olan parçaların ve ikinci el telefon fiyatları oldukça yükseldi. Buradaki sıkıntı sadece tedarik değil. İnsanlar Çin’den gelen ürünleri dokunmak konusunda bile tereddüt yaşıyor.

Silikon Vadisi’nde de üst düzey önlemler alındı.

Silikon Vadisi'nde de üst düzey önlemler alındı.

Abode, Abode Summit konferansının fiziksel katılım gerektiren kısmını iptal etti, çalışanların zorunlu olmayan seyahatleri iptal edildi, zorunlu olanlar ise kısıtlandı.