Şimdi Xiaomi düşünsün! Sudan ucuz OnePlus Z geliyor!

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan OnePlus şu aralar yeni modelleri üzerine yoğunlaşmış durumda. Eğer planlanan takvimde bir değişiklik olmazsa OnePlus 14 Nisan’da yeni modellerini tanıtacak.

Şimdi Xiaomi düşünsün! Sudan ucuz OnePlus Z geliyor!

Çinli üreticinin 14 Nisan’da gerçekleşecek olan etkinlikte OnePlus 8, 8 Pro ve Z modellerini tanıtması bekleniyor. Burada asıl dikkat etmemiz gereken model ise OnePlus Z.

Şimdiye kadar OnePlus 8 Lite olarak basına yansıyan telefonun OnePlus Z ismiyle tanıtılacağı ortaya çıktı. Üstelik hepsi bununla da sınırlı değil. OnePlus orta segmente hitap edecek yeni modelinde Qualcomm yerine MediaTek’in yongalarını tercih ederek fiyatı iyicene dibe vurdurmayı amaçlıyor.

Böylece orta segmentteki Xiaomi ve Huawei gibi iddialı markaların karşısına daha güçlü bir şekilde çıkmayı amaçlıyor.

Şimdilik OnePlus Z fiyatı hakkında net bir bilgi yok lakin amiral gemisi modellerini bile orta segment fiyatına satan bir şirketin, orta seviye model için nasıl bir etiket belirleyeceğini az çok herkes tahmin edebiliyordur.

Görünen o ki önümüzdeki günlerde orta segmentte işler iyiden iyiye kızışacak. Dileriz OnePlus biran önce Türkiye pazarında da resmi olarak boy göstermeye başlar. Böylece ülkemizdeki telefon fiyatları da biraz düşecektir.