Samsung Galaxy S20 Ultra, En Uygun Ekrana Sahip Akıllı Telefon

Samsung Galaxy Z Flip, Dinamik AMOLED ekrana sahip katlanabilir ekranıyla argümanlı bir akıllı telefon olarak önümüze çıktı. Lakin şirketin yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S20 Ultra, ekran teknolojisi konusunda çok daha yüksek bir puan aldı. S20 Ultra, yapılan testler sonucunda şimdiye kadarki en düzgün ekrana sahip akıllı telefon oldu.

Akıllı telefonların ekranlarını inceleyen bir web sitesi olan DisplayMate, Galaxy S20 Ultra'ya “en güzel akıllı telefon ekranı ödülü” verdi. Ekran testleri; parlaklık, renk doğruluğu, yenileme suratı ve ekran teknolojisi gibi çeşitli yerlerde, yekun 12 kategoride yapıldı. DisplayMate'e göre amiral gemisi serisinin en güçlü üyesi, kusursuz görsel kaliteye ve kalibrasyon doğruluğuna sahip.

Samsung Galaxy S20 Ultra'nın 6,9 inçlik Dinamik AMOLED ekranı, 3200×1440 piksel çözünürlüğe sahip. Ekranın en öne çıkan özelliklerinden biri, 120 Hertz'lik yenileme suratı. Bu yüksek yenileme suratı, günümüzün monitör ve TV'leri kadar akıcı bir deneyim sunuyor.

Telefon, mahsusen görüntülerde, görüntü kaydırmada ve oyun performansında değerli iyileştirmeler vadediyor. S20 Ultra'nın ekranı, 20:9 en uzunluk orantısının yanı sıra 511 ppi piksel yoğunluğu ve HDR10+ desteği sunuyor. DisplayMate, Galaxy S20 ve Galaxy S20+ için şimdi raporunu yayınlamadı. Galaxy S20 Ultra'nın detaylı ekran testi raporuna buradan erişebilirsiniz.