Sağlık Bakanı: Koronavirüse Yakalanan Hasta Sayısı 10.827’ye Ulaştı, Toplam Kaybımız 168 Oldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada ülkemizde bugün 1.610 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. 37 kişinin ise virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün daha fazla insana yayılarak devam eden koronavirüs salgını (COVID-19) ülkemizde de her geçen gün yeni canlar almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, az önce yaptığı açıklamada, bugün gerçekleştirilen 11.535 testten 1.610’unun pozitif çıktığını bildirdi. Ayrıca 37 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyuran Koca, toplamda 162 hastanın da iyileşerek taburcu edildiğini bildirdi. 

COVID-19
Koronavirüs

Sokağa çıkma yasağı geldi

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada 65 yaşının üstündeki kişiler ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı getirdiğini duyurdu. Risk grubunda yer olan tüm vatandaşlarımızın evlerinde kalıp, mümkünse dışarıdan misafir kabul etmemesi ve sosyal mesafelerini korumalarını öneriyoruz. Bu zor günleri hep birlikte atlatmamız için biraz daha sabretmemiz gerekiyor.