İşte Yeni Seat Leon.

Seat’ın kompakt sınıftaki sportif temsilcisi dördüncü nesliyle tanıtıldı. Bundan önceki nesillerde yaşanan radikal değişikliklerle karşılaştırıldığında modern bir güncelleme diyebileceğimiz yeni tasarımda daha kaslı ve kıvrımlı hatlar dikkat çekiyor..

Otomobilin yan cam silueti korunurken bir ışık bandıyla birbirine bağlanan stoplar arka tasarımın en can alıcı noktasını oluşturuyor..

Yerini aldığı modele göre 86 mm uzayan otomobilin aks mesafesi de 50 mm artmış. İç mekanda dijital gösterge tablosu ve yeni Golf’ten de tanıdığımız orta konsoldaki dokunmatik bilgi ekranı dikkati çekiyor. Fiziksel düğme sayısı bir hayli azaltılan kokpitte geleneksel bir mimari benimsenmiş..

Motor seçeneklerinin temelini 1,0 lt ( 90 ve 110 HP), 1,5 lt ( 130 ve 150 HP) ile 2,0 lt 190 HP’lik benzinliler ve 2,0 lt ( 115 ve 150 HP) dizeller oluşturuyor. 1,5 lt 130 HP’lik üniteyi CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) ile tercih etmek de mümkün..

Plug-in hibrit versiyonun ilk kez sunulduğu yeni Leon’da bu versiyonda 1,4 lt’lik TSI motor ve bir elektrikli motorun işbirliği 204 HP güç ortaya çıkartırken elektrikli sürüş menzili yaklaşık 60 km..

Yeni Seat Leon’da 5 kapılı hatchback ve Sport Tourer takısını alan station karoser seçenekleri sunuluyor..