Instagram için yeni bir özellik yolda

Popüler sosyal medya platformu Instagram, halihazırda diğer uygulamalarda kullanılan bir özelliği IGTV’ye ekleyecek. Instagram IGTV için reaksiyon özelliği üzerinde çalışıyor. Şu anda uygulamada direkt mesajlarda ve hikayelerde de kullanılabilir olan bu özellik, yakında IGTV için de kullanılabilir olacak. Çalışmalarda test aşamasına gelindi.

Instagram IGTV için reaksiyon özelliği!

Son dönemde, sosyal medya uygulamaları birbirinden bir çok özelliği kopyalıyor. Bunun bir önceki örneği, Twitter’ın da hikayeler özelliğini uygulamasına ekleyecek olması diyebiliriz. Instagram da reaksiyon özelliği için TikTok’tan esinleniyor. TikTok’ta uzun bir süredir yer alan reaksiyon özelliği kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanıyordu.

Instagram da bu özelliğin başarılı olacağını düşünüp harekete geçti. Son zamanlarda IGTV için yeni geliştirmeler yapan ve bu konuya ağırlık veren platform, IGTV için yeni geliştirmeler yapmaya devam edecek.

Popüler platformun, IGTV içerik üreticilerine ücret ödemeyi planladığı da ortaya çıkmıştı. Instagram, ücret ödemesini de YouTube gibi reklam gelirleri üzerinden yapmayı hedefliyordu. IGTV videolarının içerisine reklam alarak bunun için gelir sağlamayı düşünüyordu Bu özelliğin ne zaman aktif olacağı ise hala bilinmiyor.

Reaksiyon özelliği için dikkat çekici bir iddia daha bulunuyor. Ortaya atılan bilgilere göre, kullanıcılar, IGTV içerik üreticilerinin izin verdiği videolara reaksiyon verebilecek. Yani herkes, istediği her içeriğe tepki veremeyecek. Bu konuda içerik üreticilerine biraz daha imtiyaz tanınıyor.