Coronavirüs Salgını bu sefer de World of Warcraft’a bağlandı

Coronavirüs Salgını tartışmasında oklar bu sefer de World of Warcraft gibi oyunlara sıçramış durumda. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve hala yayılmakta olan bu salgın sonrasında, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tartışmalar devam ediyor. Televizyonda yayınlanan bir tartışma programı ise virüs kavramını bambaşka yerlere taşımış durumda.

Coronavirüs Salgını bu sefer de World of Warcraft’a bağlandı

CNN Türk kanalında yayınlanan CNN Türk Masası isimli programın ana konusu Coronavirüs Salgını’ydı. programın bir bölümünde araya giren Dr. Ramazan Kurtoğlu, daha önce de virüs salgınına World of Warcraft oyununun aracı olduğunu fakat başarısız olunca sunucuların kapatılarak oyunun yeniden başlatıldığını iddia etti.

Konuşma sırasında söz alan Kurtoğlu “Bakınız, World of Warcraft, bir oyun bu. Amerika’nın Rogers Üniversitesinden Nina Taferman ve Taft Üniversitesi’nden Eric Lafgern (üniversite ve isimler farklı olabilir, anlamak zor), yıllar önce bir araştırma yapıyorlar bu oyun üzerine.  Bu oyun üzerine, bu oyunun herhangi bir yerine, herhangi bir noktada virüs veriyorlar. Evet, elimde dökümanı var, belgesi var. Ama oyun sanal dünyada, bütün tedbirlere rağmen, bu virüsün yayılması, tedbirleri vs konusunda sıkıntıya giriyorlar. Sonra sunucuları kapatarak oyunu yeniden başlatıyorlar ama insanlara öyle bir korku salıyorlar ki, şimdi insanların dizi titriyor.” sözleri ile olaya World of Warcraft gibi bir oyunu da sokuşturmayı başarmış. Tabi yine aynı programda bu virüsten korunmanın yöntemleri arasında kelle paça ve yumurta gibi gıdaların tüketilmesine değinildiğini de görüyoruz.