2020 Hyundai i20 – Özellikleri

Geçtiğimiz gün resmi imgeleri sızdırılan yeni 2020 Hyundai i20, resmen tanıtıldı. Sportif ve asrî çizgilere sahip olan araç, yenilikçi tasarımı ile göze çarpıyor. Selefine nazaran uzatılan LED farları, geniş altıgen ızgarası ve C-sütununda bulunan yeni kelebek cam, üçüncü nesil i20’nin dizaynını tamamlayan en değerli kesimler olarak dikkat çekiyor.

En büyük değişimi art kısımda yaşayan yeni i20, uçtan uca uzatılmış LED ışık çizgisi ile her zamankinden daha şık görünüyor. Sınıfının en geniş bagaj seçeneklerinden birine sahip olan araba, yeni versiyonunda 25 litre daha ziyade hacim sunuyor. Yaklaşık 30 milimetre genişleyen ve 5 milimetre kadar da uzayan yeni nesil hatchback, boyut manasında çok önemli değişimler yaşamamasına karşın, selefine kıyasla daha kullanışlı bir iç mekan vadediyor.

Yeni 2020 Hyundai i20’nin kokpit tasarımı, en az dışı kadar etkileyici. Sürücü odaklı bir kokpite sahip olan araba, 10.25 inçlik dijital gösterge ekranı ve 10.25 inçlik haber parti sistemi ile geliyor. Külliyen dijital bir iç mekan yaratan Hyundai, kablosuz şarj pedi, Apple CarPlay, Android Auto ve 8 hoparlörlü Bose ses sistemi üzere donanımları opsiyonel olarak sunacak.

Her hengam olduğu üzere güvenlikten ödün vermeyen üçüncü nesil i20, şerit takip asistanı, kör nokta ihtar sistemi, çapraz trafik ihtar sistemi ve ön çarpışma ikaz sistemi üzere kıymetli güvenlik donanımları ile birlikte geliyor. Yeni i20’nin standart modelinde, 83 beygir gücü ve 5 ileri vitesli manuel şanzıman sunan 1.2 litrelik dört silindirli MPI motor var.

Buna ek olarak, aracın 100 ve 120 bg gücü sunan 1.0 litrelik T-GDI ünitesi ile geleceğini de söyleyelim. Hyundai'nin İzmit'teki fabrikasında üretilecek olan yeni 2020 Hyundai i20, 5-15 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Cenevre Araba Fuarı’nda birinci defa sergilenecek.